552,397 unikalne wizyty
Nawigacja
Aktualności
Bezpieczny wypoczynek
Sześciolatek
Dokumenty
Kontakt
Archiwum przetargów
Stypendia
Szkoła
Misja szkoły
Schemat organizacyjny
Kalendarz roku szkolnego
Plan lekcji - II semestr
Podręczniki
Patron
Samorząd Uczniowski
Wolontariat
Biblioteka
Świetlica
Nagrodzeni pracownicy
Ubezpieczenie szkolne
Osiągnięcia
Klas I-III
Klas IV - VI
Publikacje
dla rodziców
dla uczniów
Rekrutacja
Klasy I
- ogłoszenie
Gimnazja
Klasa sportowa
Rodzice
Rada Rodziców
Rada Szkoły
Oferta/Konkursy
Promocja zdrowia
Ramowy plan pracy
Zajęcia pozalekcyjne
Dzień Otwarty Szkoły
Projekty
Zajęcia w czasie ferii
Profilaktyka wad postawy
Tabliczka mnożenia
Sport w szkole
SKO
Komputerowy Mistrz
Regulamin
2013/2014
Wydarzenia
Jasełka 2013
Od inspiracji do kreacji
Kongres Naukowy
Stypendyści
zDolny Ślązaczek
Imprezy
Tytuły roku
Klub Młodego Literata
Jestem bezpieczny
Blok Sportowy
Basen
Zdjęcia basenu
Nauka pływania
Sala gimnastyczna
Depozyt
Trener osiedlowy
Formularze
Regulaminy
Stołówka
Obiady
Regulamin
Ulotka
Zdjęcia
Spartakiada z prewencją

IV Międzyszkolny Konkurs Sportowo-Edukacyjny „Spartakiada z prewencją” dla uczniów klas trzecich

Dnia 20 kwietnia 2015r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 we Wrocławiu, odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Sportowo-Edukacyjny „Spartakiada z prewencją”. Wzięli w nim udział przedstawiciele klas trzecich ze szkół SP75, SP19 i SP 3. Nasi uczniowie po zaciętej rywalizacji zajęli II miejsce, pierwsze przypadło w udziale SP19 zaś trzecie miejsce zdobyła SP75. Konkurs przygotowany został we współpracy Policji, Straży Miejskiej oraz nauczycieli. Spartakiada obejmowała zawody w dwóch częściach - sprawnościowej i edukacyjnej. Uczestnicy odpowiadali na pytania z zakresu bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, takich jak bezpieczna droga do szkoły, zasady zachowania się nad wodą, właściwe reagowanie w kontaktach z osobą obcą jak również w temacie zapobiegania cyberprzemocy. W rundzie sportowej uczniowie zmierzyli się w bardzo ciekawych konkurencjach - „wyścigi radiowozów, transport rannego, rzuty karne i slalom piłkarski”.Dwugodzinne zmagania sportowo-edukacyje dostarczyły uczestnikom jak i kibicom wielu wrażeń, sporą dawkę sportowej adrenaliny jak również umożliwiły pogłębienie i podzielenie się z innymi wiedzą w zakresie bezpieczeństwa. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Policję i Straż Miejską.

Zdjęcia z konkursu można zobaczyć w Galerii.

Sylwia Kulig
nauczyciel  edukacji wczesnoszkolnej

Dzień Otwarty

DZIEŃ OTWARTY w SP3 - 7.03.2015

Przed rodzicami chcącymi posłać swoje dzieci do szkół trudny wybór. Dni otwarte
w placówkach oświatowych mają za zadanie pomóc rodzicom i ich dzieciom w podjęciu tej trudnej decyzji.
7 marca, w sobotę, miał miejsce Dzień Otwarty naszej Szkoły. Na odwiedzających, czekało mnóstwo atrakcji.
Rodzice mieli okazję zapoznać się z prezentacją na temat szkoły, której motto brzmiało ,, SP 3 to nie tylko szkoła, to szlak wiodący ku sukcesom”, w której przedstawione zostały nasze osiągnięcia wynikające z tradycji a będące zasługą kadry dydaktycznej. Przedstawiony został również kalendarz uroczystości, które co roku obchodzimy w naszej placówce. Staraliśmy się pokazać co dokładnie wyróżnia nas spośród innych szkół i z czego jesteśmy dumni.
Wydarzeń w tym dniu nie brakowało, podzielone na bloki tematyczne, mimo to harmonogram zajęć pozwalał na zapoznanie się ze wszystkimi atrakcjami.
Ogromną uwagę, zwłaszcza wśród najmłodszych, skupiła na sobie wystawa zwierząt zatytułowana „Mój mały przyjaciel”. Można było zobaczyć koty, króliki, świnki morskie. Były także fretki, chomiki, myszki. Każde zwierzę można było pogłaskać i porozmawiać z jego właścicielem, czyli przyszłym kolegą ze starszych klas. Wszystkiego jednak doglądali czujni rodzice naszych uczniów. Trzeba także dodać, że zobaczyć można było, mniej dające się pogłaskać, żółwie, patyczaki, kraba, a nawet modliszkę!
W klasach na dzieci czekały zajęcia tematyczne m.in. plastyczno-muzyczne, komputerowe, matematyczno-logiczne i językowe a także smaczny i zdrowy poczęstunek.
Odwiedzające nas dzieci miały okazję wyklejać z ciastoliny i nasion, brać udział w zabawach integracyjnych i relaksacyjnych, podglądać warsztaty rzeźbiarskie w glinie. Do zwiedzania udostępniona została również nasza nowocześnie wyposażona sala komputerowa.
Fani sportu również nie mieli powodów do narzekań. W trakcie dni otwartych miały miejsce mistrzostwa klas trzecich w pływaniu dla dwóch dyscyplin: 25m stylem grzbietowym i dowolnym oraz sztafeta 10x25m stylem dowolnym. Całe wydarzenie można było oglądać z trybun nad basenem.
Okazję do prezentacji miał również nasz chór szkolny, występując przed odwiedzającymi ze swoim ulubionym repertuarem.
Nauczyciele oraz wychowawcy świetlicy zorganizowali dla dzieci zwiedzających SP3 kąciki gier i zabaw, gdzie każde dziecko pod opieką naszych pedagogów mogło oddać się rozrywce połączonej z zajęciami rozwojowymi.
Rodzice, ci zdecydowani i ci, którzy nie podjęli jeszcze decyzji, przez cały czas trwania dni otwartych mieli możliwość rozwiać swoje wątpliwości i uzyskać odpowiedzi na niepokojące ich pytania w punktach informacyjnych, w których dyżurowała dyrekcja oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej. Każdy z nich otrzymał ankietę dot. dnia otwartego oraz prospekty z informacją na temat szkoły.
Wszystkim odwiedzającym, dzieciom i ich rodzinom serdecznie dziękujemy - zdjęcia.
Do zobaczenia we wrześniu!

Karolina Borowiecka- wychowawca

w świetlicy SP3

Tabliczka mnożenia

Sprawozdania:

Zdjęcia w Galerii.

Spotkanie rodziców 6-cio i 7-miolatków

W ŚRODĘ 27.05.2015r. O GODZ.1700

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

im. Mariusza Zaruskiego przy ul. Bobrzej 27 (parter)

 

ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE INFORMACYJNE

DLA RODZICÓW 6 i 7-LATKÓW REKRUTUJĄCYCH SIĘ DO SP3
I PRZYJĘTYCH W I ETAPIE REKRUTACJI ELEKTRONICZNEJ
(wyniki rekrutacji: 3.04.2015 godz. 8:00- lista dzieci przyjętych)

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

 

Irena Sienkiewicz-Szyperska

dyrektor szkoły

Zapisy do świetlicy

Od 2.03.2015r. rozpoczynają się zapisy do świetlicy na rok szkolny 2015/2016. Karty zapisu należy pobierać i wypełnione składać w sekretariacie szkoły w terminie:

  • dla klas I w terminie przewidzianym rekrutacją do klasy I,

  • dla przyszłorocznych klas II-VI do 30 kwietnia kończącego się roku szkolnego.

  • Karty złożone po tym terminie będą rozpatrywane w miarę wolnych miejsc.

Żaneta Jankowska

kierownik świetlicy

Spotkania z Krzysztofem Petkiem

W ramach obchodów 35-lecia naszej  szkoły 30 października  oraz 3 listopada odbyły się dla uczniów klas I-VI spotkania  z Krzysztofem Petkiem - autorem  powieści sensacyjno-przygodowych, reportażystą, organizatorem wypraw i szkół przetrwania. Autor podróżuje zapraszany na spotkania autorskie, promując także zdrowy styl życia i aktywność społeczną. Uczestniczy w akcji Cała Polska czyta dzieciom. Prowadzi międzynarodowe szkolenia literackie i dziennikarskie, a także koncerty, akcje Noc w bibliotece - Noc detektywów. Krzysztof Petek asystuje Jackowi Pałkiewiczowi, odkrywcy źródeł Amazonki, w wyprawach po Amazonii i Syberii. Z wielkim zaciekawieniem oglądaliśmy zdjęcia z tych podróży, słuchaliśmy opowieści o życiu ludzi w odległych krańcach świata . Przy okazji spotkania uczniowie mogli nabyć książki autora i otrzymać autograf (zdjęcia ze spotkania w galerii).

Organizator: Żaneta Jankowska

Szóstakiada z prewencją

VI Międzyszkolny Konkurs Sportowo-Edukacyjny „Szóstakiada z prewencją”

Dnia 28 listopada 2014r. przedstawiciele klas szóstych zajęli I miejsce w VI Międzyszkolnym Konkursie Sportowo-Edukacyjnym „Szóstakiada z prewencją”. Turniej jak co roku odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7, a udział w nim wzięli przedstawiciele klas szóstych z SP75, SP19 i SP3.
 Konkurs przygotowany został we współpracy Policji, Straży Miejskiej oraz nauczycieli. Turniej składał się z dwóch części- sprawnościowej i edukacyjnej. Uczniowie zmierzyli się w bardzo emocjonujących konkurencjach sportowych m.in. transport rannego czy wyścig radiowozów. Drużyna edukacyjna odpowiadała na pytania z zakresu bezpieczeństwa w różnych miejscach i sytuacjach- np. reagowanie w sytuacji napadu, bezpieczna droga do szkoły, postępowanie z materiałami niebezpiecznymi, prawidłowe informowanie służb ratowniczych, udzielanie pomocy osobie poszkodowanej, Cyberprzemoc. Drużyna naszej szkoły po zaciętej rywalizacji zdobyła I miejsce, zaś o miejsce II rozegrała się dogrywka, którą wygrała SP 19, III miejsce przypadło SP 75. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Policję, Straż Miejską oraz Radę Osiedla Pilczyce, Kozanów i Popowice Płn., oraz puchary. Zdjęcia z konkursu zostały umieszczone w Galerii.

Edyta Kołtuniuk

Wrocławski Most Tolerancji

Poznaj inną kulturę - Wrocławski MOST TOLERANCJI 2014


W dniach 13.11. i 17.11.2014 r. odbyły się w naszej szkole spotkania w formie audycji muzycznej zatytułowanej  „ Wszyscy  w jednym rytmie ” zorganizowane przez Fundację „Sztuka, Zdrowie Tolerancja”   we współpracy z Miastem Wrocław – Wydziałem  Zdrowia i Spraw Społecznych, Wydziałem Edukacji, Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego, w  ramach realizowanego programu „Poznaj inną kulturę - wrocławski MOST TOLERANCJI 2014 ”.
Audycje prowadził  znany wrocławski artysta Jose Torres pochodzący z Kuby i mieszkający od trzydziestu lat w Polsce, w tym ośmiu  we Wrocławiu,  promotor i aktywny działacz w tematyce dotyczącej wielokulturowości. Ponadto Jose Torres działa na rzecz tolerancji. W naszej szkole w radosny sposób, w muzycznym rytmie ukazywał uczniom pozytywne aspekty różnorodności  wielokulturowej, kształtując postawę otwartości wobec innych narodów i  budując dobry wizerunek obcokrajowca w świadomości dzieci. Zobacz zdjęcia.

Grażyna Sztandera

35-lecie szkoły


35-lecie Szkoły Podstawowej nr 3 im. M. Zaruskiego


Dnia 14.10.2014 odbyły się w naszej szkole uroczyste obchody 35-lecia szkoły. Swoją obecnością zaszczycił nas Prezydent Wrocławia Pan Rafał Dutkiewicz .
Na uroczystość zaproszeni zostali również inni goście, wśród których byli: Dyrektor Wydziału Edukacji Pani Ewa Przegoń, Przewodniczący Komisji Edukacji i Młodzieży Rady Miejskiej Wrocławia prof. Bohdan Aniszczyk, Proboszcz Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju o. Jerzy Ditrich, Prezes SMWL Popowice Pan Mirosław Miciak wraz z przewodniczącym Rady Nadzorczej SMLW Popowice Panem Bolesławem Progą, Przedstawiciele Jednostki Pomocniczej Rady Miejskiej Wrocławia: Pan Henryk Macała, Pani Halina Czapnik, Prezes Oddziału ZNP Pan Wiesław Kucharski, dyrektorzy najbliżej współpracujących z SP 3 przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, MDK Fabryczna: Pani Jolanta Mądry, Pani Monika Karczyńska, Pani Agnieszka Rosa, Pani Teresa Świrska (wicedyrektor), kierownik Filii nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej Pani Anna Tomaszewicz, przedstawiciel Wydziału Edukacji Pani Katarzyna Zawadzka, przedstawiciel MKS Juvenia Pan Zbigniew Zamęcki, przedstawiciele Rady Zespołu Nieruchomości Nr 1 Polana oraz Rady Zespołu Nieruchomości Nr 2 Park. Z ogromną przyjemnością powitaliśmy wśród gości byłych dyrektorów SP 3: Panią Danutę Fuglewicz (dyrektor w latach 1979-1988) oraz Pana Ireneusza Sanigórskiego (dyrektor w latach 1988-2004).  W tym uroczystym dniu towarzyszyli nam również przedstawiciele Rady Rodziców, Rady Szkoły z przewodniczącą Panią Agnieszką Mandat, nauczyciele, wychowawcy, pracownicy administracji i obsługi, absolwenci i uczniowie, przyjaciele i partnerzy współpracujący z naszą placówką.
Jubileusz rozpoczął się od uroczystego apelu, w czasie którego głos zabrał Prezydent Miasta Pan Rafał Dutkiewicz oraz Pani Dyrektor Irena Sienkiewicz-Szyperska. Po zakończeniu części oficjalnej goście mieli przyjemność obejrzeć przygotowane przez uczniów przedstawienie teatralne związane z historią i tradycjami  naszej szkoły, które ubarwione było piosenkami w wykonaniu chóru szkolnego. Tę część zakończył pokaz pantomimy pt. „Sen” w wykonaniu uczniów i absolwentów SP3. Po występach  odbył się pokaz pływania synchronicznego przygotowany specjalnie na tę uroczystość. Obchodom 35-lecia  towarzyszyło wiele atrakcji. Pływacy starali się przepłynąć w jak najkrótszym czasie 35 długości basenu. Odbył się bardzo emocjonujący mecz siatkówki pomiędzy uczniami, nauczycielami  i absolwentami naszej szkoły. Mistrzostwo w turnieju zdobyli absolwenci.
Uroczystym obchodom towarzyszyły okolicznościowe wystawy, które były efektem zorganizowanych w szkole konkursów związanych z jubileuszem szkoły. W związku z tym uczniowie budowali modele żaglowców, malowali portrety patrona naszej szkoły. Odbyły się konkursy literackie, w ramach których dzieci układały życzenia dla szkoły i piosenkę okolicznościową, pisały lub rysowały pod hasłem ,,Kartka ze szkolnego pamiętnika”. Przed szkołą posadzone zostały wrzosy tworzące kształt koła sterowego, które jest elementem symbolu naszej szkoły.
Wystawy i zdjęcia z uroczystości jeszcze przez długi czas będą wspaniałym wspomnieniem tej ważnej uroczystości.Zespół do spraw koordynacji
obchodów 35- lecia szkoły.

Pasowanie na ucznia 2014

14. października 2014 roku w naszej szkole miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W obecności dyrekcji szkoły i rodziców dzieci oficjalnie zostały przyjęte do szkolnej społeczności. W trakcie uroczystości prowadzonej przez panią wicedyrektor Grażynę Sztanderę i przedstawicielki samorządu uczniowskiego - Zofię Szadejko i Maję Szubę, najmłodsi zaprezentowali zgromadzonym widzom wierszyki z cennymi radami i wesołe piosenki, a pani Anna Słaby przeprowadziła pierwszy szkolny egzamin z recytacji wiersza W. Bełzy „Kto ty jesteś?”.  Po dobrze spełnionym obowiązku przyszedł czas na przyrzeczenie a następnie pasowanie pierwszoklasistów ogromnym ołówkiem. Ceremonii dokonała dyrektor szkoły pani Irena Sienkiewicz–Szyperska. Również uczniowie klas starszych przywitali „pierwszaków” w swoi gronie i wręczyli im samodzielnie wykonane zakładki do książek.
Dodatkowym prezentem dla uczniów klas I były wręczone podczas apelu kamizelki odblaskowe. Uczniowie zostali obdarowani takim upominkiem, ponieważ tematyka bezpieczeństwa należy do priorytetowych działań naszej szkoły w związku z czym kładziemy duży nacisk na profilaktykę bezpieczeństwa. Wyposażenie uczniów w kamizelki odblaskowe pomoże nam realizować zadania związane z przekazywaniem uczniom zagadnień związanych z bezpiecznym poruszaniem się i kształtować właściwe postawy w tym zakresie. Zakup kamizelek odblaskowych dla wszystkich uczniów klas I był możliwy dzięki sfinansowaniu go przez Radę Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Jednostkę Pomocniczą Rady Miejskiej Wrocławia z siedzibą przy ul. Rękodzielniczej 1 we Wrocławiu.

Wspólnym zdjęciem, pamiątkowym dyplomem i spotkaniem w klasach
z wychowawcami przy poczęstunku przygotowanym przez Rodziców zakończyła się ta ważna dla pierwszoklasistów uroczystość.
Nauczyciele i pracownicy szkoły z radością przywitali sześć nowych klas: klasę I a (wych. Anna Sołtysiak), klasę I b (wych. Beata Krytkowska), klasę I c (wych. Kamila Tarczyńska), klasę I d (wych. Beata Gołębiewska), klasę I e (wych. Renata Hałaś) i klasę I f (wych. Anna Słaby). Zdjęcia w galerii.


Beata Gołębiewska

Spotkanie z aktorem

Pawła Okońskiego znamy z ról telewizyjnych (Pierwsza miłość – Marian Śmiałek, M jak miłość – Władysław) oraz kreacji aktorskich na deskach wrocławskich teatrów (Mayday w Teatrze Polskim, Kolacja dla głupca czy Prawdziwa komercja we Wrocławskim Teatrze Komedia).

Po spotkaniu aktor cierpliwie rozdawał autografy. Nikt nie odszedł zawiedziony

Zobacz zdjęcia, przeczytaj recenzje uczniów.

Wrocław Europejska Stolica Kultury - Kandydat

Nasza szkoła uczestniczy w akcji Nakrętki dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

Bezpieczny internet